O mnie

Szum-illu to miejsce, w którym znajdziecie ilustracje i obrazy w formie plakatów, kartek oraz inne tworzone z pasją małe dzieła sztuki, które mogą zdobić Wasz dom i cieszyć Wasze oczy. Z pewnością większość Was, odwiedzających tą stronę, jak i każdą poświęconą sztuce użytkowej, czy ogólnie sztuce, docenia unikalność, jaką dają dzieła wyobraźni i ludzkiego talentu manualno-artystycznego. W dzisiejszym świecie, pełnym szalonego pędu kopii, kalk i powtórzeń – ja stawiam na własny, odrębny styl i unikalność. Korzystając z talentu, jakim jest umiejętność kreowania i przekształcania świata własnej wyobraźni w realne, fizycznie istniejące dzieła sztuki, jakimi są plakaty, ilustracje czy ceramika, mam świadomość, że Wasze domy, mieszkania, pokoje, czy sypialnie, dzięki nim mogą uzyskać niepowtarzalny klimat i inspirować do pozytywnej energii. Taka intencja przyświecała mi, gdy postanowiłam podzielić się z Wami w ten  sposób możliwością zakupu mojej twórczości. Uważam, że warto otaczać się przedmiotami oszczędnie, ale też w taki sposób, aby stanowiły dla Was inspiracje do sięgania po swoją siłę, te dobre wspomnienia z dzieciństwa, czy po prostu cieszyły oko w miejscach, które są dla Was szczególnie ważne i bezpieczne.

Jestem Ewa Szumowska-Gąsiorowska. Absolwentka Wydziału Sztuki UWM. Licencjonowana artystka pracująca w całej palecie technik artystycznych. W tworzeniu swoich prac najczęściej sięgam po akwarele i gwasz, a także ołówek i kredki. Od czterech lat marzyłam także o tworzeniu ceramiki i zaczęłam spełniać to marzenie od stycznia 2022 w swojej małej pracowni na olsztyńskiej starówce.

Zapraszam 🙂

P.S. Pamiętajcie, że rzeczy wykonywane ręcznie zawsze będą się od siebie lekko różnić kształtem, kolorem i wielkością. Nie tworzę z formy, wszystko wykonuję z serca, własnymi palcami. Czasem też materiał, z którego wykonuje się naszą małą ceramikę, żyje własnym życiem podczas schnięcia, jednak dla nas dzięki temu prace te mają unikatowy charakter.